14. ročník Konference INSPO

Čtrnáctý ročník konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami pořádá BMI sdružení. Generálním partnerem je Nadace Vodafone,  partnerem AutoCont CZ a odborným partneremTeiresiás, středisko Masarykovy univerzity pro pomoc studentům se specifickými nároky.

Termín: 15. 3. 2014

Místo: Kongresové centrum Praha

Jednání probíhá dopoledne v plénu, odpoledne bude rozděleno stejně jako v posledních letech do tří sekcí. První se tradičně zaměří na přístupnost webu (ale i pomůcek), druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením (a také na sociální podnikání) a třetí na informační a komunikační technologie (ICT) pro neslyšící uživatele.

Poprvé bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno ve všech sálech, nejen v hlavním jako v minulosti. Neslyšící účastníci tak nebudou odkázáni pouze na jednání v jednom sále. Simultánní přepis budou moci sledovat kromě plátna také na tabletech, které jim budou zapůjčeny. Tablety mohou využít také slabozrací účastníci, kteří na nich budou sledovat prezentaci promítanou na plátno.

Program: http://inspo.cz/program-konference-0

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!