Bezpečná nemocnice

Vítězi šestého ročníku celostátní odborné soutěže Bezpečná nemocnice se staly brněnský Masarykův onkologický ústav a Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha. Nejlepší projekty byly vyhlášeny dne 23. 1. 2014 v Horáckém divadle v Jihlavě. Soutěž Bezpečná nemocnice má upozornit odbornou veřejnost na projekty i na projektové záměry v nemocnicích, které zvyšují bezpečnost zdravotní péče.

Do soutěže vyhlášené tradičně Krajem Vysočina a partnery bylo letos přihlášeno třináct projektů. Tři soutěžily v sekci technicko-provozní, deset příkladů dobré praxe posuzovala porota v ošetřovatelsko-medicínské oblasti. Vítězný projekt v každé kategorii získal finanční odměnu 100.000 korun.

Ústřední vojenská nemocnice uspěla v technicko-provozní sekci soutěže s projektem zabývajícím se zajištěním bezpečného prostředí na oddělení akutní psychiatrické péče. Projekt popisuje řešení obtížných situací způsobených pacienty s psychotickými poruchami s nekritičností k vlastní chorobě či těžkými depresemi. Z Kraje Vysočina uspěla Nemocnice Pelhřimov, která s projektem Bezpečí v péči o oslabeného pacienta obsadila v této sekci třetí místo.

Projekt s názvem HALÓ, s nímž v ošetřovatelsko-medicínské oblasti zvítězil Masarykův onkologický ústav v Brně, se specializuje na neslyšící pacienty nebo klienty se specifickými problémy komunikace. Zaměřil se na základní orientaci v ústavu a podávání adekvátních informací souvisejících s diagnostikou a léčbou ve srozumitelné formě včetně zajištění tlumočení ve znakové řeči. Masarykův onkologický ústav se s tímto projektem stal také absolutním vítězem soutěže.

Kategorie: 
Klíčová slova: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!