Jednotný informační systém práce a sociálních věcí

Vláda ČR dne 1. 12. 2014 schválila návrh na realizaci zadávacího řízení na nového poskytovatele Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí – IS SOCIÁLNÍ DÁVKY.

Vítězná společnost, vybraná z tendru, dodá informační systém na nepojistné sociální dávky zahrnující zejména dávky státní sociální podpory, pomoci v hmotné nouzi a příspěvek na péči.

Nový systém bude dále zahrnovat registr poskytovatelů sociálních služeb, informační systém o dávkách pro osoby se zdravotním postižením a informační systém sociálně právní ochrany dětí.

Tato veřejná zakázka doplňuje již vyhlášené otevřené výběrové řízení v oblasti zaměstnanosti, které je zaměřené na zpracování a výplatu dávek v nezaměstnanosti a na aktivní politiku zaměstnanosti. Další veřejné zakázky budou postupně zveřejňovány.

Ministerstvem plánovaný Jednotný informační systém práce a sociálních věcí obsahuje informační systémy, které zajistí zpracování a výplatu nepojistných sociálních dávek a dávek státní politiky zaměstnanosti, zahrnuje i další podpůrné a provozní informační systémy, integraci a provoz a zajišťuje návaznost na další informační systémy, jako například spisovou službu, důvěryhodné datové uložiště.

Vybudování architektury Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí, zpracování zadávacích podmínek a požadavků na nové informační systémy, realizace schvalovacích procesů, vyhlášení otevřených výběrových řízení, výběr uchazečů a další kroky, které skončí spuštěním nových informačních systémů v ostrém provozu, nejsou otázkou měsíců, ale nejméně 2 až 3 let. Zkušený IT tým pod vedení náměstkyně ministryně pro informační technologie Ivy Merhautové na tom intenzivně pracuje od svého nástupu na Ministerstvo práce a sociálních věci ČR.

Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!