Konference představila novinky ředitelům a ekonomům

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR uspořádala 12. ledna 2016 v Hotelu Olšanka v Praze již tradiční konferenci pro ředitele a ekonomy poskytovatelů sociálních služeb, o kterou je každoročně velký zájem. Támata jednotlivých přednášejících byla zaměřena na aktuální problémy v oblasti financování a řízení, zároveň přinesla nové důležité informace nejen o dotacích na rok 2016.

Změnám v roce 2016 se věnoval Jiří Horecký, prezident APSS, který konferenci zároveň zahájil. V centru pozornosti Lindy Maršíkové, vedoucí oddělení koncepce financování sociálních služeb MPSV ČR, byly nejčastější chyby a upozornění, na co si dát pozor při vyúčtování dotace za rok 2015, dotace na rok 2016, vize pro rok 2017 a 2018, vyrovnávací platba a individuální projekty. Linda Maršíková zároveň odpovídala na dotazy, které mohli účastníci posílat ještě před konferencí. Za upozornění stojí rozhodně přednáška Romana Kreima z HARTMANN-RICO, a. s., jenž na modelových příkladech demonstroval, jak stanovit ceny služeb v režimu vyrovnávací platby. Pravidelnými přednášejícími konference jsou i daňoví poradci a lektoři Institutu vzdělávání APSS Pavel Lampa a Jiří Lorenc, nechyběli tedy ani tentokrát. Upozornili na nejčastější účetní a daňové chyby poskytovatelů sociálních služeb, prezentovali daňové aktuality pro rok 2016 a poskytli veškeré potřebné informace o přiznání k dani z příjmů právnických osob za rok 2015.

Pozitivní zpětná vazba účastníků konference byla pro organizátory jasným signálem, že je konference pro ředitele a ekonomy sociálních služeb důležitým zdrojem informací, a že její každoroční pořádání má rozhodně smysl.

Mgr. Veronika Hotová

PR specialistka APSS ČR

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!