Nejlepší zdravotní pojišťovna roku 2015

Celkovým vítězem prvního ročníku soutěže o nejlepší zdravotní pojišťovnu roku 2015 byla dne 24. 11. 2015 vyhlášena Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (ZPMV). Druhé místo obsadila Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP), třetí místo obsadila Česká průmyslová zdravotním pojišťovna (ČPZP).

Jména vítězů byla zveřejněna na konferenci Efektivní nemocnice. Zdravotní pojišťovny hodnotili ředitelé nemocnic, praktičtí a ambulantní lékaři i pacienti a pojištěnci. Ze tří žebříčků pak vzešlo vítězné pořadí.

ZPMV v prvním žebříčku označilo za nejlepší 60 ředitelů nemocnic, ve druhém tisícovka praktických lékařů a ambulantních specialistů. Třetí žebříček ukázal názory pojištěnců a pacientů, Za nejlepší byla vybrána VZP, za ní ZPMV. VZP bodovala ve všech žebříčcích, z pohledu ředitelů nemocnic byla třetí, lékaři ji zařadili na druhé místo, pacienti na první.

Podle Ivana Dvořáka, viceprezidenta pro prodej a marketing CompuGroupMedical s.r.o., jsou výsledky průzkumu, zájem médií a názor pojištěncůjasným signálem pro managementy pojišťoven, že hodnocení kvality a úrovně služeb klienty zajímá a měly by je pravidelně sledovat.

Daniel Vavřina z pořádající společnosti HealthCare Institute doplnil, že zkvalitňování klientského servisu, zvyšování úrovně znalostí pracovníků pojišťoven i přístup úředníků se budou hodnotit i v dalších ročnících. Sledovat se bude také výběr pojistného, způsob vymáhání pohledávek a preventivní programy.

V plánu je i test znalostí pracovníků zdravotních pojišťoven v běžných životních situacích, které musejí řešit občané i zaměstnavatelé. První ročník totiž ukázal, že na některé otázky přišlo od sedmi pojišťoven pět různých odpovědí. Pojištěnci se tak kvůli nepřesným informacím mohou dostat do potíží, když například vycestují do ciziny za prací či studiem a nemají správné informace ohledně placení pojistného.

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!