Nový ředitel České asociace farmaceutických firem

Novým výkonným ředitelem České asociace farmaceutických firem (ČAFF) bude od září 2015 lékárník Mgr. Martin Mátl.

Mátl je třetím výkonným ředitelem v patnáctileté historii ČAFF, která sdružuje všechny hlavní výrobce a dodavatele generických léků, což jsou levnější varianty drahých originálů. Od roku 2007 byl šest let členem představenstva České lékárnické komory, kde se věnoval cenové a úhradové regulaci léčiv. V letech 2013 a 2014 vedl Odbor farmacie Ministerstva zdravotnictví ČR. Naposledy pracoval pro Krajskou zdravotní a.s.

Jeho hlavním úkolem bude sladit zájmy orgánů státní správy, zdravotních pojišťoven a dodavatelů generických léků a biosimilars (obdob biologických léků) s cílem zajistit maximální prospěch pacientům. Vzhledem k tomu, že jim výrobci generických léků přinášejí přístup k moderní léčbě a veřejnému zdravotnímu pojištění miliardové úspory, Mátl věří, že bude o spolupráci s asociací zájem.

Mátl (1975) je ženatý, má jedno dítě. Ve volném čase se věnuje cyklistice a běžeckému lyžování.

ČAFF sdružuje aktuálně 21 firem, které v Česku zaměstnávají 4416 lidí. Na český trh dodávají 1751 přípravků, kterých se ročně prodá zhruba 145 milionů kusů. Celkové roční tržby členských firem na českém trhu přesahují 15 miliard korun.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!