Nový ředitel Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje

Novým předsedou představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a.s., se k 1. červnu 2015 stane Miroslav Procházka. Procházku jmenovala dozorčí rada. Holding řídí činnost krajských nemocnic.

Miroslav Procházka byl do roku 2015 proděkanem Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Účastnil se i mise v Afghánistánu.

Bývalý předseda představenstva holdingu Jiří Skřivánek na funkci rezignoval v březnu 2015. Holding zatím vede místopředsedkyně představenstva Zuzana Bartošová.

Procházku jmenovala dozorčí rada holdingu do funkce především pro jeho zkušenosti z oblasti ekonomiky a managementu zdravotnictví. Po odchodu z Univerzity obrany Procházka působil jako analytik Fakultní nemocnice Hradec Králové nebo jako externí lektor pro management a ekonomiku ve zdravotnictví.

Proděkanem na vojenské fakultě byl Procházka od roku 2007. Na stejné fakultě také zastával dva roky funkci vedoucího skupiny zdravotnického managementu na Katedře veřejného zdravotnictví. Externě působil i na Farmaceutické a Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2002 se jako starší důstojník zúčastnil mise 6. polní nemocnice v Afghánistánu.

Královéhradeckému kraji patří nemocnice v Trutnově, Náchodě, Jičíně a Dvoře Králové nad Labem, přičemž každá je samostatnou obchodní společností. V roce 2013 kraj do náchodské nemocnice začlenil ztrátovou nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Nemocnice disponují 1500 lůžky a mají přes 2000 zaměstnanců. Roční obrat nemocnic je kolem dvou miliard korun.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!