Oblastní nemocnici v Jičíně povede Tomáš Sláma

Oblastní nemocnici v Jičíně povede od 16. srpna 2016 někdejší ředitel turnovské nemocnice Tomáš Sláma. Nahradí Tomáše Jedličku, který odchází z funkce z osobních důvodů.

Sláma podle šéfa holdingu Miroslava Procházky přesvědčil komisi, že ze všech zúčastněných má ty nejlepší předpoklady navázat na práci dosavadního ředitele a nemocnici dál rozvíjet v oblasti péče poskytované pacientům a připravovaných investic do budov i přístrojového vybavení. "Nemocnici převezme ve velmi dobré ekonomické kondici a jeho úkolem samozřejmě bude, aby v pozitivním trendu hospodaření pokračoval," uvedl Procházka.

Sláma dlouhodobě vedl Panochovu nemocnici Turnov, aktivně spolupracoval na projektu fúze této nemocnice s Krajskou nemocnicí Liberec. Krátce působil také jako ředitel Nemocnice v Semilech, kterou pomáhal stabilizovat. Významně se podílel na řadě zdravotnických projektů v Libereckém kraji.

Do výběrového řízení na ředitele jičínské nemocnice se přihlásilo sedm uchazečů, jeden byl vyřazen kvůli nesplnění požadavků. Oblastní nemocnice v Jičíně, ke které patří i nemocnice v Novém Bydžově, má zhruba 600 zaměstnanců a pět stovek lůžek.

Jedlička koncem června odvolal primáře ARO jičínské nemocnice Tomáše Mlčocha, údajně z odborných důvodů. Na to lékaři z oddělení ARO reagovali podáním výpovědí. Po sérii jednání Jedlička tento týden vrátil primáře do funkce. "Setrvání primáře Mlčocha ve funkci je na jeho uvážení, dle dohody by měl funkci opustit během podzimu sám. Zdravotní péče tedy je a i nadále bude pacientům nemocnice poskytována v plné míře," uvedl v prohlášení Jedlička.

Zdroj: ČTK

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!