Slyšení komisařů ve výboru ENVI

Od 29. září do 2. října 2014 vyslechli poslanci výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) hned několik kandidátů na komisaře.

V pondělí 29. září 2014 to byl maltský kandidát Karmenu Vella, který se uchází o post komisaře pro životní prostředí, námořní záležitosti a rybářství. Tomuto slyšení byli přítomni i poslanci výboru pro rybolov. Vella byl dodposud jedním z nejdéle sloužících maltských poslanců.

Litevský kandidát Vytenis Andriukaitis předstoupil před výbor ENVI v úterý 30. září a obhajoval své kompetence pro oblast zdraví a bezpečnosti potravin. Andriukaitis je původní profesí lékař, po pádu sovětského impéria byl zvolen poslancem a než ho Litva nominovala na post komisaře, byl mnistrem zdravotnictví.

Ve středu 1. října 2014 se na společném zasedání výborů ENVI a ITRE (výbor pro průmysl výzkum a energetiku) představil španělský kandidát Miguel Arias Canete, kterému J. C. Juncker přidělil portfolio nazvané klimatická akce a energie. Bývalý španělský ministr zemědělství, potravin a životního prostředí byl v červnových volbách zvolen do Evropského parlamentu.

Před spojené zasednání výborů ENVI a ITRE předstoupila ve čtvrtek 2. října 2014 Alenka Bartusek. Bývalá slovinská premiérka se uchází o post místopředsedkyně komise pro energetickou unii.

Poslanci výboru ENVI jsou dále neformálně pozváni (nebudou moci pokládat otázky) na slyšení Jyrki Katainena před výbory ECON, EMPL a ITRE v úterý 7. října 2014.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!