Týden vzdělávání dospělých

Ve dnech 10. – 14. 11. 2014 již po páté proběhne v Královehradeckém kraji Týden vzdělávání dospělých.

Pro zájemce je připravena nabídka 108 přednášek, seminářů a ukázkových hodin zaměřených jak na profesní vzdělávání, tak i volnočasové aktivity.

Akce, kterou organizuje Krajská pobočka Úřadu práce ČR (ÚP ČR) v Hradci Králové ve spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje a Asociací vzdělávání dospělých, je určena nejen uchazečům o zaměstnání, ale i všem ostatním, kteří si chtějí rozšířit své vědomosti a naučit se něco nového.

Zástupci ÚP ČR jim vysvětlí, jak funguje systém rekvalifikací a pomohou jim zorientovat se v nabídce celoživotního vzdělávání. Zájemci se mohou zúčastnit také ukázkových hodin různých kurzů nebo dnů otevřených dveří, jež v rámci Týdne vzdělávání dospělých uspořádá řada vzdělávacích zařízení. Celkem se jich do něj zapojilo 163, a to ve všech okresech Královéhradeckého kraje

Počet účastníků každým rokem narůstá. Lidé si už uvědomují, že se znalostmi a dovednostmi, které měli v době, kdy na pracovní trh teprve vstupovali, nevystačí po celý život. Touto akcí chce ÚP ČR oslovit co nejširší veřejnost, vzbudit a podpořit v ní ještě větší zájem o další vzdělávání a současně jí ukázat, co všechno se v oblasti dalšího vzdělávání nabízí. Takto získané vědomosti pak mohou zužitkovat třeba při hledání práce“.
 

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!