V Praze zazněly současné výzvy a úspěchy sociálních služeb

Na konci září 2016 proběhla v CEVRu XVII. výroční mezinárodní konference SoCare, organizací sdružujících poskytovatele sociálních služeb. Konference byla uspořádána ve spolupráci s Bavorskou diakonií Europainstitut Neuendettelsau.

Během tří dnů jednalo zhruba padesát účastníků o otázkách organizace a financování sociálních služeb, o jejich kvalitě i o možnostech mezinárodní inspirace a spolupráce.

Své projekty a organizace představili přednášející z Německa, Belgie, Anglie, Polska, Švédska, Maďarska, Rakouska, Rumunska, Slovenska i České republiky.

Konference je významnou událostí v oblasti spolupráce při poskytování sociálních služeb ve středoevropském kontextu. CEVRO Institut se zapojuje do sítě spolupracujících organizací v oblasti sociálních služeb. Nejen čeští poskytovatelé a jejich zástupci měl možnost poznat své partnery, seznámit se s jejich modely a projekty, s jejich úspěchy i výzvami.

Konference potvrdila potřebu výměny zkušeností, a současně i potřebu vzděláván v oblasti řízení zdravotních a sociálních služeb a přeshraniční spolupráce ve středoevropském kontextu.

Milan Cabrnoch, 30. září 2016

Kategorie: 
Témata: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!