Vakcíny proti hepatitidě

Ministerstvo vnitra ČR (MV ČR) koupí vakcíny na očkování proti hepatitidě za 14 milionů korun. Ze šesti oslovených firem v jednacím řízení bez uveřejnění vybralo firmu Phoenix lékárenský velkoobchod a.s. V souvislosti s migrační vlnou musí zdravotnické zařízení MV ČR urychleně jednorázově naočkovat proti virovým hepatitidám 4 482 policistů a zaměstnanců ministerstva.

Očkováni mají být mj. pracovníci Odboru azylové a migrační politiky a správy uprchlických zařízení, kteří buď byli nově přijati, nebo přeřazeni z jiné činnosti. Nejnižší cenová nabídka činila 14,032.258,87 korun bez DPH. Druhá firma v pořadí nabídla cenu jen o 840 korun vyšší.

Zadavatel se chystá s vítězem uzavřít smlouvu na dodávku vakcíny, ale vyhradil si, než se tak stane, právo zrušit jednací řízení bez uveřejnění, a to bez udání důvodu. Daný způsob zadání veřejné zakázky zvolilo MV ČR podle odůvodnění pro vládu proto, že jeho orgán ochrany veřejného zdraví nařídil mimořádné očkování proti virovým hepatitidám v souvislosti s migrační vlnou. Veřejnou zakázku je tak nutné zadat v krajně naléhavém případě, aby mohlo být v nejbližším možném čase provedeno mimořádné očkování, a tím bylo ochráněno zdraví příslušníků Policie ČR a dalších zaměstnanců Ministerstva vnitra, zdůvodnilo MV ČR.

Zdravotnické zařízení MV ČR očkuje proti hepatitidě každoročně a v rámci svého rozpočtu na to vydává 3,3 až 3,9 milionu korun. Dalším jedním milionem korun přispívá Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra v rámci preventivního programu.

Aktuální očkování má mít větší rozsah než obvykle a musí být provedeno co nejrychleji, proto zadalo MV ČR zakázku formou jednacího řízení bez uveřejnění. Jinou formou by prý bylo možné zajistit očkování až za zhruba půl roku.

O zakázku soutěžilo šest velkoobchodních společnosti s léčivy, vedle vítězného Phoenixu také Avenier (nabídka 14,033.099,00 Kč), J.K.Trading (14,158.752,55 Kč), Alliance Healthcare (14,230.670,24 Kč), Viapharma (14,253.163,02 Kč) a Pharmos (14,302.463,95 Kč).

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!