Výběrové řízení na generálního ředitele ÚP ČR

Do výběrového řízení na generálního ředitele Úřadu práce ČR se přihlásilo 26 lidí, sedm z nich ale nesplnilo požadované podmínky a museli tak být vyřazeni. Do druhého kola tak postoupilo celkem 19 uchazečů. O vítězi by mělo být jasno v prosinci 2014.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová uvedla, že ministerstvo chce vybrat toho nejkvalitnějšího kandidáta, protože před ním leží spousta práce. Z Úřadu práce ČR se totiž stala v minulém období pouhá výplatna dávek a rezignovalo se na původní poslání, kterým je zprostředkování zaměstnání.

Nový ředitel či ředitelka musí pokračovat v nápravě těchto chyb. Zároveň je potřeba posílit počty lidí v přímé práci s klienty, nikoli na generálním ředitelství. Nového generálního ředitele rovněž čeká i přechod na nový informační systém na výplatu dávek.

Sedm uchazečů bylo z výběrového řízení vyřazeno, protože nesplňovali požadovanou nejméně sedmiletou praxi na vedoucí pozici či nedoložili znalost angličtiny na komunikativní úrovni. Výběrové řízení bude pokračovat dalšími koly. Ve 2. kole bude mít každý z uchazečů možnost sebeprezentace před výběrovou komisí, v rozsahu cca 15 minut.

Výběrovou komisi jmenuje ministryně Marksová a o nominaci členů i náhradníků požádala sociální výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, ČMKOS a Hospodářskou komoru ČR. Dalšími členy výběrové komise budou zástupci MPSV ČR.

Ve 3. kole výběrového řízení uchazeči absolvují psychodiagnostický test a test odborných znalostí, v závěrečném kole pak proběhnou zhruba půlhodinové osobní pohovory s vybranými nejúspěšnějšími uchazeči. Jednotlivá kola proběhnou mezi 26. listopadem až 17. prosincem 2014 a následně budou tři nejvhodnější uchazeči či uchazečky doporučeni výběrovou komisí k finálnímu rozhodnutí ministryni.

Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!