Audit pražské zdravotnické záchranné služby

Audit Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZSHMP), který si magistrát nechal vypracovat kvůli nepokojům uvnitř organizace, nedoporučil výměnu ředitele. Měla by vzniknout funkce mediátora, který bude nesrovnalosti řešit, vyplývá z manažerského shrnutí.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko a ředital záchranné služby Zdeněk Schwarz jsou s výsledky spokojeni. Odboráři ale tvrdí, že audit nic nevyřešil. Tři měsíce trvající stávková pohotovost pokračuje.

Auditoři shrnuli, že způsob komunikace uvnitř organizace "není optimální". Navrhli konkrétní opatření, která se týkají pracovní doby operátorů a rotací výjezdových skupin. Audit nabízí konkrétní řešení k úspěšnému ukončení vleklého sporu, a to ku prospěchu obou stran, tvrdí radní. Obě strany přislíbily vstřícnost a věcnost s cílem dohodnout se ve smyslu konkrétních navrhovaných řešení. Záchranná služba je podle něj ve výborné ekonomické kondici.

Jako "satisfakci" vnímá výslednou zprávu ředitel ZZS, kterého nedávno odboráři vyzvali k odstoupení. Zástupci protestujících odborů by se podle něj měli "minimálně omluvit".

S tím ale odbory nesouhlasí. Odbory nemjí údajně k dispozici celý audit. Překvapivé je i to, že i přes personální problémy, audit nenavrhuje výměnu ve vedení organizace, uvedl zástupce odborů Dominik Horn. Audit označil za "úkrok stranou", který nic neřeší. Po celou dobu stávkové pohotovosti podle něj trvá "útlak, represe a odchody nejlepších záchranářů".

Stávkovou pohotovost vyhlásili odbory na konci ledna 2015. Podle odborů ji podporuje většina ze 160 členů odborové organizace. V pražské záchranné službě pracuje asi 470 lidí.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!