Chřipková epidemie

V jižních Čechách třetím týdnem pokračuje chřipková epidemie. V Jihočeském kraji zemřely po chřipce čtyři starší ženy. Celkem po této nemoci v regionu zemřelo pět lidí. Vždy šlo o ženy ve věkovém rozpětí od 72 do 95 let. Všechny primárně trpěly jinou chronickou chorobou a zemřely v českobudějovické nemocnici, sdělila Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice.

V případě úmrtí se jednalo o pacientky s onemocněním srdce, plic nebo onkologickým onemocněním. Chřipka jim k tomu způsobila komplikace. Počet pacientů s akutním respiračním onemocněním nepatrně poklesl. Hygienici nyní evidují 2200 nemocných lidí na 100.000 obyvatel. Znamená to mezitýdenní pokles o pět procent. Kvůli chřipce je pro návštěvy uzavřena řada zdravotnických nebo sociálních zařízení.

Pokles byl zaznamenán především u dětí. Na vývoji se mohly podepsat jarní prázdniny. Přenos virového onemocnění se více šíří, pokud jsou větší skupiny lidí pohromadě. Luňáčková dodala, že mírný pokles z posledního období ještě neznamená ústup epidemie. Předpokládá, že bude ještě kulminovat.

 

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!