Dohoda stomatologů se zdravotními pojišťovnami

Stomatologové by mohli v roce 2015 dostat od zdravotních pojišťoven na úhradách o téměř 200 milionů Kč víc. Na tomto navýšení se s pojišťovnami už dohodli, ale nemocnice měly proti dohodě námitky. Pokud ale Ministerstvo zdravotnictví ČR shledá, že dohoda je v pořádku, tak ji potvrdí.

Informaci po valné hromadě České stomatologické komory sdělil její prezident Pavel Chrz. Dohoda podle něj znamená zhruba dvouprocentní nárůst stomatologické péče v roce 2015. Stomatologové dostávají ročně od pojišťoven z veřejného zdravotního pojišťění zhruba devět miliard Kč, takže navýšení činí téměř 200 milionů Kč.

Česká stomatologická komora (ČSK) se sice se zdravotními pojišťovnami na úhradách dohodla, vůči dohodě však vznesly protest segmenty lůžkové péče. ČSK chtěla slyšet ze strany zdravotních pojišťoven i ze strany MZ ČR, jak přistoupí k řešení problému: jestli dohodu potvrdí, nebo jestli budou brát v potaz námitky nemocnic.

Náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Tom Philip, který se akce účastnil, se vyjádřil k dohodě vstřícně. Pokud podle propočtů MZ ČR nebude "nemravná", tak ji potvrdí. Zástupci zdravotních pojišťoven, kteří se s ČSK dohodli, udělají všechno pro to, aby se dohoda objevila ve vyhlášce.

 

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!