Dopad NOZ na pečovatelskou službu

O dopadu Nového občanského zákoníku i o financování a koncepci rozvoje pečovatelské služby se hovořilo na celostátní konferenci, která se konala v pátek 21. března v Praze. Zúčastnila se i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Ministryně Marksová uvedla, že role pečovatelů je ve společnosti důležitá. Stávají se prvními pomocníky rodin ve chvílích krizí a stresů, ale také prostředníky mezi rodinou a klienty. MPSV bude nadále usilovat o to, aby docházelo k dalšímu zkvalitňování a rozšiřování pečovatelských služeb, které pomáhají nemocným a postiženým žít důstojným způsobem v přirozeném domácím prostředí.

Jindřich Kadlec, předseda České asociace pečovatelské služby, která konferenci pořádala, zmínil, že je důležité posílit meziresortní spolupráci, a to především z důvodu dosažení komplexnosti domácí sociální i zdravotní péče tak, aby lidé nemuseli předčasně využívat pobytových sociálních či zdravotních zařízení. Musíme Nadále se musí maximálně rozvíjet stávající síť pečovatelských služeb a více se věnovat tématu sdílené péče.

Konference se zúčastnila též náměstkyně pro sociální a rodinnou politiku Zuzana Jentschke Stőcklová a experti na problematiku sociálních služeb z MPSV. Do diskuse přispěl i spoluautor Nového občanského zákoníku František Korbel, hovořilo se i na téma informačních technologií v oblasti terénních sociálních a zdravotních služeb.

 

Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!