Liga proti rakovině

Putovní výstava, která byla zahájena 9. září 2014 na Palackého náměstí v Praze před sídlem Ministerstva zdravotnictví ČR, zavítá v dalších dnech do Znojma, Jindřichova Hradce, Říčan, Kladna, Náchoda a Krnova, kde 2. října 2014 skončí. Vstup na výstavu i doprovodná lékařská vyšetření jsou zdarma, řekla novinářům předsedkyně ligy Michaela Fridrichová.

Již v roce 2007 se Liga proti rakovině rozhodla šířit informace o prevenci rakoviny nejen korektním sdělením, ale i humornou formou. Proto se každoročně v podzimních měsících vydává na pouť po českých a moravských městech, kde akce Každý svého zdraví strůjcem nabízí dávku informací, kreslených vtipů, veselých fotografií, zábavných her a zároveň možnost vyšetření základních zdravotních ukazatelů a kontrolu kůže.

Kombinace závažných sdělení doprovázená úsměvnými výtvarnými hříčkami se osvědčila, o čemž svědčí reakce dospělých, ale hlavně školních dětí. Právě děti jsou pro ty, kdo se pod hlavičkou Ligy proti rakovině Praha už pětadvacátým rokem snaží o osvětu, důležitými adresáty.

Pokud si děti od raného věku přisvojí zásady zdravého životního stylu, nebude nutné je o pár let později léčit z kuřáctví a obezity a budou mít mnohem větší pravděpodobnost, že se nestanou pacienty v onkologických ordinacích.

V roce 2014, v rámci květnové sbírky Český den proti rakovině, darovali občané  14,593 miliónu Kč. Liga je použije na dlouhodobé programy nádorové prevence a podpory kvality života onkologických pacientů, na podporu onkologického výzkumu, kvality výuky a finančních dotací na přístrojové vybavení onkologických pracovišť.
 

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!