Navýšení platů zaměstnanců ve zdravotnictví

Vláda ČR slíbila zaměstnancům ve zdravotnictví narůst platů. K tomu však zatím nedošlo. Vládní návrh o navýšení mezd státním zaměstnancům byl schválen již v říjnu roku 2014. V listopadu 2014 se státním zaměstnancům s výjimkou zdravotníků dostalo navýšení platů o 3 %.

Vzhledem k tomu, že zdrojem platů ve zdravotnických profesích není státní rozpočet, nastala ve vyplacení navýšení proluka. Ta měla být řešena vyplacením mimořádných odměn ze strany nemocničních zařízení. Na peníze však zdravotníci stále čekají, a to i přes snahy odborů, uvádí server E15.

Zdravotníci chystají jednání svých odborů. Ty by se měly dohodnout na dalším řešení situace, na požadavcích, které budou kladeny v nové doložce o navýšení platů. Zaměstnanci byli o situaci informováni již na konci roku 2014. Bylo jim sděleno, že vyhláška zaměstnancům žádný narůst platů nepřinese. Odbory doufjí, že řešení se dostaví v květnu 2015, že následná péče dostane vyšší ohodnocení.

Zaměstnanci jsou výroky vlády zklamáni. Peníze jim byly slíbeny, avšak nedostalo se jich. Vyvíjjejí tlak jako odborový svaz. V plánu je jednání předsedkyně odborového svazu s premiérem Sobotkou. Zvláště ve věci následné péče byla vyhláška napsána nepřijatelně. Stále se čeká na narovnání, v takovém případě se očekává skutečný, nikoli jen „papírový“ nárůst platů.

Požadavkem i nadále zůstává plošné navýšení mezd o 3 %,“ sdělila zaměstnankyně nemocnice následné péče v Horažďovicích a členka odborového svazu Miroslava Jordánová.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!