Oblastní nemocnice Kolín modernizuje techniku

Oblastní nemocnice Kolín a.s., má novou techniku za téměř 43 milionů korun. Většinu nákladů zaplatily evropské fondy, nemocnice si pořídila například gamakameru pro oddělení nukleární medicíny, ultrazvuky, rentgeny nebo datová úložiště. Pacientům by to mělo zkrátit čekací dobu na vyšetření a snímky budou kvalitnější.

Nová gamakamera podle primářky oddělení nukleární medicíny Věry Vojtěchové slouží k diagnostikování různých onemocnnění, například srdce, kostí nebo vnitřních orgánů.

Novou techniku má také radiodiagnostické oddělení. Nové rentgenové přístroje pořídí snímek mnohem rychleji než ty stávající a snímek je možné ihned použít v elektronické podobě bez vyvolání. Podle primáře radiodiagnostického oddělení Stanislava Kašíka se nyní sníží také radiační zátěž pacientů. Jsou to přístroje s přímou digitalizací, snímek je během tří čtyř sekund hotový k zaslání. Nový je v nemocnici také ultrazvukový přístroj pro mamografii, ultrazvuk pro oddělení gynekologicko-porodnické, celotělový denzitometr pro interní oddělení nebo datová úložiště.

Nové přístroje si nyní pořizuje také mladoboleslavská Klaudiánova nemocnice. Na vybavení takzvaného iktového centra pro pacienty po cévní mozkové příhodě získala od evropských fondů více než 12 milionů korun. V současné době nemocnice pořídila další vybavení pro pacienty po mozkové příhodě, a to v hodnotě necelé tři miliony korun.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!