Pochod „Chodíme s Asistencí“

Pochod „Chodíme s Asistencí“ se koná 23. května 2015 v Praze a povede ze Stromovky na Vyšehrad. Start je v 13:30 na Výstavišti Holešovice. Cílem akce je upoutat pozornost na situaci lidí s tělesným a kombinovaným postižením. Patrony akce jsou herci Simona Babčáková a Jan Potměšil.

Pochod je dlouhý 7, 5 km a trasa je dobře zvládnutelná i pro děti. Každý účastník získá odměnu už před začátkem akce – triko, mapu, ovoce a sušenky. Celá akce bude zakončena večírkem s kulturním programem na louce u Starého Purkrabství na Vyšehradě od 17:30. Lze se těšit na divadelní a hudební představení a samozřejmě i na bohaté občerstvení.

Registrace je nutná co nejdříve, nejlépe do 15. května, 2015 na www.chodimesasistenci.cz. Registrační poplatek ve výši 200 CZK  je zároveň příspěvkem na charitu.

Akce se zúčastní i Simona Babčáková, která je spolu s Janem Potměšilem patronkou. Podpoří dobrou věc, to znamená lidi znevýhodněné fyzickým handicapem.

Celá trasa povede přes Pražský hrad a Petřín. Pěší pohyb městem neodmyslitelně k osobní asistenci patří, zájemcům z řad účastníků bude nabídnuta možnost absolvovat se svými přáteli celou trasu na vozíku pro lidi s postižením a navzájem si asistovat. Několik hodin na vozíku a při asistování přináší těm, kdo si to zkusí, úplně novou životní zkušenost a intenzivnější vhled do života lidí s postižením a jejich asistentů, popsal možnosti akce Erik Čipera, ředitel obecně prospěšné společnosti Asistence, která celý pochod připravila.

Asistence, o. p. s., pořádá celou akci také u příležitosti 20 let spolupráce s lidmi s postižením Důležitou součástí je i fundraisingová část akce, kdy firemní i individuální partneři finančně podpoří rozvoj služeb pro lidi s postižením. Výtěžek z celé akce poputuje na pomoc konkrétním lidem s postižením, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci.

Společnost Asistence na podzim roku 2014 uspořádala podobnou akci v Praze s názvem "Štafetová asistence". Ta byla přímo určena dvěma osobám s těžkým postižením, Kubovi a Lindě, kteří mají celodenní potřebu osobní asistence. Účastníci akce přispívali přímo jim.Trasa pochodu vedla od bydliště Kuby na Chodově krásnými místy – Krčským lesem a Prokopským údolím – až k bydlišti Lindy na Hůrce a byla dlouhá 18 kilometrů.

Asistence, o. p. s., byla založena v roce 1995. Poskytuje služby osobní asistence a sociální rehabilitace pro lidi s tělesným a kombinovaným postižením ve věku od 16 do 64 let, kteří potřebují pomoc jiné osoby v jejich každodenním životě a kteří se rozhodli žít svobodně ve vlastních bytech, mít zaměstnání, využívat služeb osobních asistentů, pracovat na sobě a být nedílnou součástí společnosti se vším, co k tomu patří. Tito lidé jsou veřejnosti zdánlivě neviditelní a neviditelné jsou i jejich potřeby, které mohou začít být patrné až v okamžiku, kdy podobné situace sami řešíme ve svých životech nebo v životech našich blízkých.

 

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!