Poplatek za pobyt v nemocnici

Předseda vlády Bohuslav Sobotka nesouhlasí s požadavkem ministra financí Andreje Babiše jednat o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici.

Předseda vlády to uvedl v souvislosti s vyjádřením ministra financí, že zrušení stokorunového poplatku za pobyt v nemocnici i plánované odstranění druhého pilíře důchodové reformy byla chyba.

Podle předsedy vlády Koaliční smlouva platí jako celek a není žádný důvod ji měnit nebo zpětně zpochybňovat. Pavel Bělobrádek jednání o Babišových požadavcích nevyloučil, na změně se musí shodnout všechny tři koaliční strany.  KDU-ČSL zrušení poplatku za hospitalizaci už dříve kritizovala.

Proti zachování druhého pilíře i proti obnovení poplatku za hospitalizaci se postavila také Asociace samostatných odborů. Podle ní by se tím porušily sliby, které vláda dala voličům.

Koaliční strany se dohodly, že nebudou znovu zavádět poplatek za pobyt v nemocnici, který už předtím zrušil Ústavní soud. Druhý pilíř důchodové reformy, v němž si zájemci mohou část odvodů přesměrovat do vlastního spoření, chtějí koaliční strany sloučit se třetím.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!