Prevence rakoviny

Studenti 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) v Praze spouštějí kampaň, upozorňující na důležitost samovyšetřování v prevenci rakoviny prsou a varlat. Prsa a varlata jsou jedny z nejfrekventovanějších orgánů, alespoň co se doteků týče. „Saháme na ně denně, ale saháme správně?“ – ptají se studenti. Kampaň pořádá nezisková organizace Loono.

Cílem projektu je naučit zejména mladé lidi si správně a pravidelně vyšetřovat pohlavní orgány, a včas tak odhalit případnou rakovinu. Součástí kampaně jsou vzdělávací workshopy, při nichž se na speciálních modelech prsou a varlat učí ženy i muži správné technice samovyšetřování.

Organizaci Loono zaštítila 1. LF UK. Fakulta převzala odbornou garanci nad veřejně prospěšným projektem, který díky entuziasmu studentů za více než rok od svého vzniku prokázal svoji užitečnost a životaschopnost. Lékaři Gynekologicko-porodnické kliniky – společného pracoviště 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce – pomohou rozvinout projekt po odborné stránce, uvedl děkan 1. LF UK prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.

Oficiální webové stránky kampaně jsou www.prsakoule.cz.

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!