Vláda ČR odložila jednání o zdravotnictví

Vláda ČR dne 23. dubna 2014 opět odložila jednání o opatřeních, která mají zprůhlednit finanční toky ve zdravotnictví. 

Podle tiskového oddělení úřadu vlády je důvodem nepřítomnost ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, který onemocněl. Ministr za sebe poslal náhradu, premiér Bohuslav Sobotka chtěl, aby u tak důležitého bodu byl ministr osobně. 

Materiál bude podle mluvčí ministerstva Štěpánky Čechové znovu na programu dalšího jednání vlády. Mluvčí dále uvedla, že ministra měla na jednání zastoupit jeho náměstkyně pro legislativu a právo Lenka Teska Arnoštová, která se podílela na zpracování materiálu a je adekvátní náhradou. Ministr zdravotnictví Němeček se kvůli zdravotním potížím nezúčastnil ani jednání tripartity, která vyjádření k jeho materiálu proto odložila na později. 

Vláda ČR měla materiál projednat už před týdnem, tehdy ale diskusi o bodu také odložila. Na minulém jednání chyběl ministr financí Andrej Babiš, který zprůhlednění finančních toků ve zdravotnictví požadoval. 

Návrh, který Ministerstvo zdravotnictví ČR předložilo, počítá například se zveřejňováním smluv zdravotních pojišťoven s nemocnicemi i ambulancemi, přístrojovou komisí na ministerstvu zdravotnictví či snížením provozních nákladů zdravotních pojišťoven.

Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!