Zdravotní pojišťovna MV ČR nebude regulovat lékaře

Zaměstnanecká Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) uvedla v tiskové zprávě, že neuplatní vůči smluvním lékařům gynekologům, ambulantním specialistům, praktickým lékařům pro dospělé a pediatrům regulace za rok 2014.

Znamená to, že ZP MV ČR po nich nebude požadovat vrácení peněz za případné překročení dohodnutých objemů. ZP MV ČR to oznámila představitelům všech čtyř uvedených sdružení.

Generální ředitel ZP MV ČR Jaromír Gajdáček vysvětlil, že ZP MV ČR dělá vše pro to, aby více než milion a čtvrt klientů bylo léčeno u nejlepších lékařů, kteří jim poskytnou tu nejpotřebnější a moderní léčbu. Za to, že kvalitně léčí její klienty chce lékaře adekvátně odměňovat. Proto, když jsou dodržena dobře nastavená smluvní ujednání, není důvod přistupovat k jakýmkoliv regulacím.

ZP MV ČR v roce 2014 zaplatila za léčbu klientů 26,2 mld. Kč, což je o 2,6 mld. Kč více než v roce 2013. ZP MV ČR předpokládá, že i v roce 2015 bude úspěšně rozvíjet spolupráci s praktickými lékaři na projektu Léčebné plány v rámci Karty života.

Projekt je zaměřen na zefektivnění péče o pacienty trpícími vysokým krevním tlakem, cukrovkou bez inzulinové terapie, vysokou hladinou cholesterolu a obezitou. Optimalizace jejich léčby následně přináší efekt ve formě nižších nákladů na léčbu těchto nemocí.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!