ZPMV ČR odmítá návrhy na sloučení

Z jednání Správní rady Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR (ZPMV ČR) dne 10. září 2014 vzešlo stanovisko, které odmítá občasné návrhy, sloučit tuto zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnu s 1,25 milionem klientů s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR (VZP ČR ) a Vojenskou zdravotní pojišťovnou ČR (VoZP ČR).

Podle generálního ředitele pojišťovny Jaromíra Gajdáčka by uvedené sloučení vyústilo v rozkolísání celého systému zdravotního pojištění v ČR, postaveného na pluralitním základě a navíc by zdražilo celý systém o téměř sedm miliard Kč ročně.

Sloučení by podle členů Správní rady ZP MV ČR zcela popřelo význam rezortních zdravotních pojišťoven, které kromě běžných činností, spojených s úhradou nejkvalitnější a nejmodernější zdravotní péče všem svým klientům, podporují i své specifické skupiny pojištěnců. U ZP MV ČR jde především o posílení zdraví policistů a hasičů z fondu prevence.

Z uvedených důvodů požadují členové Správní rady ZP MV ČR naopak posílení postavení samostatných zdravotních pojišťoven, zrovnoprávnění výchozích podmínek pro všechny a především zachování principů pluralitního systému konkurence veřejného zdravotního pojištění.

 

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!