Česká lékařská komora (ČLK)

Komora odmítla sněmovní podobu zákona o vzdělávání lékařů

Sjezd České lékařské komory (ČLK) odmítl novelu zákona o vzdělávání lékařů, kterou schválila Sněmovna. Podle delegátů zhorší postavení neatestovaných lékařů a nezajistí kvalitní výchovu mladých lékařů. Komora vyzvala nového ministra zdravotnictví, kterým se má stát ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík, aby prosazoval plán komory na řešení problémů českého zdravotnictví.

Lékaři schválili požadavky na zlepšení situace ve zdravotnictví

Delegáti mimořádného sjezdu České lékařské komory (ČLK) schválili požadavky na zlepšení situace ve zdravotnictví, které přednesl prezident komory Milan Kubek. ČLK požaduje mimo jiné zvýšení plateb do systému a jejich spravedlivější rozdělování, reformu vzdělávání lékařů a sester a jejich lepší ohodnocení.

Komora vyráží do boje proti nadbytečné administrativě

ČLK vyhlásila akci Stop zbytečné administrativě ve zdravotnictví. Vedle nedostatku lékařů a sester je právě administrativa největší překážkou k tomu, aby pacienti dostávali kvalitní péči. Prezident ČLK Milan Kubek vyzval zdravotníky, aby výboru pro bezpečnost pacientů hlásili, kdy jim administrativa bere čas určený k péči o nemocné.

Kampaň Zdravotnictví volá o pomoc rozděluje ČLK

Dlouhodobá kampaň České lékařské komory Zdravotnictví volá o pomoc, která žádá především navýšení rozpočtu zdravotnictví a zvýšení platů v nemocnicích, má mezi lékaři i své odpůrce. Prezident lékařské komory Milan Kubek naštval část soukromých lékařů. Volají teď po rozdělení komory, ve které jsou lékaři povinně.

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!