Audit IT zakázek ve VZP ČR

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek nařídil v pojišťovně provést audit zadávání IT zakázek od roku 2006. Důvodem jsou podezření, že někteří zaměstnanci VZP mohli být ve střetu zájmů.

O podezřeních Kabátka informoval reportér Českého rozhlasu. Pochybnosti o údajném střetu zájmů, které reportér prověřuje, se prý týkají z velké části bývalých zaměstnanců VZP. VZP proto požádala novináře o seznam zaměstnanců, kterých by se podle něj mohl případný střet zájmů týkat.

Přestože nic neukazuje, že by kterákoliv ze zakázek byla zadána nestandardně nebo v rozporu se zákonem, chce mít ředitel VZP v tomto případě naprostou jistotu. Chce přesně vědět, kdo a jak se podílel na stanovování technických parametrů i kdo byl zapojen do rozhodovacího procesu.

Český rozhlas - Radiožurnál uvádí, že společnost Hewlett-Packard platila několika manažerům Všeobecné zdravotní pojišťovny zájezdy do rakouských Alp. Manažeři vyjížděli do Alp za peníze firmy nejméně od roku 2009, podle některých svědectví však výlety začaly mnohem dříve. Poslední písemně doložený zájezd byl v roce 2013. Podle Radiožurnálu na hory jezdila i současná ekonomická náměstkyně VZP Markéta Slavíková, která si to prý ale nepamatuje, dále ředitel regionální pobočky Praha Pavel Pivrnec, dnešní hlavní analytik IT projektů Martin Kreidl, bývalý náměstek VZP Tomáš Červinka a ředitel pojistného odboru a správy pohledávek Petr Nosek. Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/manazeri-vzp-jezdili-do-alp-za-peni... Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/manazeri-vzp-jezdili-do-alp-za-peni... Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/manazeri-vzp-jezdili-do-alp-za-peni...

Kabátek stojí v čele pojišťovny od 1. prosince 2012, kdy ho ředitelem jmenovala Správní rada VZP po odvolaném Pavlu Horákovi.

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!