Den v zoo pro osoby se zdravotním postižením

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR), Magistrát hlavního města Prahy a Zoologická zahrada hl. m. Prahy pořádají dne 9. září 2015 Den v zoo pro osoby se zdravotním postižením.

Akce se uskuteční v pražské zoo pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí České republiky Michaely Marksové a radní hlavního města Prahy Ireny Ropkové.

Nakouknout do života zvířat z celého světa a strávit pěkný poprázdninový den v pražské Troji, kde zoo sídlí již více než 80 let, přijde zdarma 1 202 osob se zdravotním postižením.

Před hlavním vchodem do zoo budou zástupcům jednotlivých organizací vydávat vstupenky pro účastníky zaměstnanci Asociace poskytovatelů sociálních služeb, a to od 9 do 10 hod.

Úvodního slova při zahájení se v 10 hod v divadle Archa zhostí primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, radní hlavního města Prahy Irena Ropková, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Posléze si budou moci účastníci nejen prohlédnout všechna zvířata ve venkovních i vnitřních ubikacích (celková plocha Zoo Praha je 58 ha a k 31. 12. 2014 zde bylo chováno 654 druhů a neuvěřitelných 4 727 jedinců), ale podívat se také na vlastní oči na krmení hrabáčů, tučňáků, kočkovitých šelem, vyder a mnoha dalších druhů zvířat. V rámci Dne v zoo pro osoby se zdravotním postižením proběhne například i cvičení lachtanů a komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat v době, kdy jsou nejaktivnější, a kde se účastníci dozví nejen zajímavé informace a zajímavosti o jejich chovu, ale i příběhy ze života jednotlivých jedinců.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!