Elektronická zdravotnická dokumentace v ZZSHMP

Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy (ZZSHMP) chce od roku 2017 zavést elektronickou zdravotnickou dokumentaci, která zjednoduší práci záchranářům. Projekt, který se začne testovat v roce 2016, vyjde na zhruba 30 milionů korun. Na dnešní tiskové konferenci to řekl , který do funkce nastoupil na začátku července.

Administrativní zátěž je velkým handicapem pro záchranáře, uvedl ředitel ZZSHMP MUDr. Petr Kolouch. Nynější systém je prý nutí ke dvojímu zpracování zdravotnické dokumentace. Nově by měla být vozidla záchranářů vybavena dotykovými tablety a přenosnou tiskárnou tak, aby mohli přímo v terénu snadno vyplnit základní údaje jak pro zdravotní pojišťovny, tak jako poklad pro záchrannou službu. Nebudou muset údaje později znovu ručně přepisovat. Zátěž zdravotnických skupin by měla klesnout o třetinu. Záchranáři tak budou mít víc času věnovat se pacientům.

ZZSHMP denně zaznamená na tísňové lince v průměru 300 volání. V létě 2015 ale kvůli vysokým teplotám vyjížděli až ke 400 případům denně. V roce 2014 záchranáři v Praze ošetřili 110.413 pacientů. ZZSHMP ročně hospodaří se zhruba 400 miliony korun, z nichž 60 procent dostává jako příspěvek od hlavního města, zbytek jí proplácejí zdravotní pojišťovny.

 

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!