Hymenoplastika - zákrok, který ženy volí z odlišných důvodů

Češky začaly chápat operace intimních partií jako jednu z možností, jak se vyrovnat s problémy po porodu či v menopauze. Jednodenní hospitalizace jim často pomůže výrazně zkvalitnit běžný i sexuální život. Co se ale stane, když přijde na řeč tak netradiční zákrok jako je hymenoplastika?

Zejména ze zdravotních důvodů dnes podstupuje řada českých žen operace intimních partií. Zatímco v posledních letech se operace jako je upravení stydkých pysků či omlazení genitálu začínají chápat jako běžné zákroky vedoucí ke zkvalitnění života ženy, jiné operace intimních partií jsou i u nás dodnes opředeny řadou předsudků. Mezi ně patří například hymenoplastika neboli rekonstrukce panenské blány.

Hymenoplastiku volí ženy z velmi odlišných důvodů. První skupinu tvoří ty, které k zákroku nutí zvyky jejich okolí. Některé k tomuto rozhodnutí vedou například náboženské důvody. Nejedná se však o pravidlo - na řadu z nich naléhá konzervativní rodina nebo přání budoucího manžela nehledě na náboženské vyznání. Podle zkušeností primáře MUDr. Petra Píchy z pražského GynCentra Praha, s.r.o., ale hymenoplastiku volí některé ženy ze zcela jiného důvodu. Druhou skupinu totiž tvoří pacientky, které s novým partnerem touží prožít opravdovou svatební noc se vším všudy. K vymazání starého vztahu tak musí podstoupit chirurgický zákrok - rekonstrukci panenské blány.

Pokud se pacientka na nějaký čas vzdá sexuálního života a počká, až se operovaná sliznice zpevní, je po zákroku schopna znovu prožít všechny pocity jako při prvním styku, vysvětluje primář MUDr. Petr Pícha a dodává, že se jedná spíše o netradiční zákrok, jehož volbu by pacientka měla důkladně promyslet.

Zákrok trvá přibližně čtyřicet minut a předchází mu předoperační vyšetření a porada s odborníkem. Dnešní plastická gynekologie provádí tuto operaci v celkové anestézii, nejmodernější technikou a za nejpřísnějších hygienických podmínek.  Zákrok lze jej provést poměrně nesložitou úpravou sliznice poševního vchodu. Používá se vstřebatelných stehů, které nedráždí sliznice a citlivou kůži kolem operačního pole.

GynCentrum zahájilo svou činnost v roce 1992. Jedná se o soukromé zdravotnické zařízení. Klinika je zařízená výbornou diagnostickou operační technikou, která umožňuje včasnou prevenci i účinnou léčbu. Kromě plastických operací zde ženy řeší veškerou gynekologickou prevenci. GynCentrum poskytuje také poradenství ohledně neplodnosti, následnou léčbu včetně IVF, dále poradenství ohledně obezitologie a léčby křečových žil. Pacientky jsou hospitalizované v netradičním prostředí hloubětínského zámečku. Jedná se o jediné lůžkové pracoviště v Praze 9 a 14.

Kategorie: 
Témata: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!