MUDr. Valenta skončí ve funkci Hlavního hygienika ČR

MUDr. Vladimír Valenta po necelých čtyřech letech skončí ve funkci Hlavního hygienika ČR. Informoval o tom zdravotnickydenik.cz, podle nějž se Valenta nepřihlásil do výběrového řízení vypsaného podle služebního zákona.

Na funkci Hlavního hygienika ČR se výběrové řízení podle služebního zákona vztahuje proto, že je zároveň jedním z odborných náměstků ministra zdravotnictví. Výběrová řízení na šest odborných náměstků ministra zdravotnictví byla vypsána 17. září 2015, uchazeči se mohli přihlásit do 19. října 2015.

MUDr. Valentu vláda jmenovala Hlavním hygienikem ČR v říjnu 2012. Před nástupem do funkce vedl Krajskou hygienickou stanici v Liberci. Za Valentova vedení se hygienici museli zabývat kauzou jedovatého metylalkoholu, řešili povodně v červnu 2013, ebolu, MERS nebo migrační krizi.

Do výběrového řízení se údajně přihlásily:

  • Mgr. Eva Gottvaldová, která nyní pracuje pro Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, kde má na starosti veřejné zdraví a farmaceutické produkty.
  • MUDr. Jarmila Rážová, která pracuje na Ministerstvu zdravotnictví ČR jako zástupkyně Hlavního hygienika ČR, do této funkce jí jmenovala vláda.
  • MUDr. Pavla Svrčinová, která se specializuje na hygienu výživy a bezpečnost potravin (dokonce jako auditorka na celoevropské úrovni), pracovala v krajské hygienické stanici v Ostravě a nyní působí na tamní Lékařské fakultě.
Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!