Na Profesia days zamíří zaměstnavatelé z celé Evropy

Celkem 93 vystavovatelů, 116 přednášek a workshopů, široká nabídka volných pracovních míst v maloobchodě, strojírenství, zdravotnictví, hotelnictví, gastronomii, ale i v bankách, logistických firmách, centrech sdílených služeb nebo třeba IT společnostech. To vše bude připraveno pro návštěvníky veletrhu práce Profesia days ve dnech 23. – 24. 2013 na pražském výstavišti v Letňanech. Kromě obsáhlé nabídky volných pracovních míst, proběhne také celá řada přednášek a workshopů.

Akce se koná už potřetí a tentokrát do hlavního města ČR zamíří vystavovatelé a zástupci celoevropské sítě EURES z Nizozemska, Slovinska, Spojeného Království, SRN, Slovenska nebo Rumunska. Zastoupena bude i Česká republika. Svůj stánek bude mít na veletrhu také Úřad práce ČR a Fond dalšího vzdělávání.

V rámci celé sítě EURES, která je zájemcům k dispozici v celé EU, funguje přes 800 poradců. 16 z nich v České republice. Lidé se na ně mohou obracet s dotazy týkajícími se nejen práce v zahraničí, ale také životních podmínek. Pracovní místa, která zaměstnavatelé přes EURES nabízejí, jsou prověřená a minimalizuje se tak možnost podvodu.

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Jedná se o tzv. informační a poradenský systém, který podporuje přeshraniční pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého na volný pohyb pracovních sil. Česká Republika se do systému EURES zapojila v roce 2004 současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován do veřejných služeb zaměstnanosti, 1. dubna 2011 byla tato agenda přesunuta z Ministerstva práce a sociálních věcí na nově vzniklou instituci Úřad práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny, asistence při náborech pro zaměstnavatele a aktualizace informací a ověřených volných pracovních míst na národním a evropském trhu práce.

 

 

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!