Náměstkem ministra zdravotnictví se stal Kamal Farhan

Novým politickým náměstkem za hnutí ANO na ministerstvu zdravotnictví se stal lékař Kamal Farhan. Jmenoval ho ministr Svatopluk Němeček, který věří, že spolupráce bude přínosná pro celý resort.

"Rád bych prohloubil intenzitu komunikace mezi zdravotními výbory Parlamentu a ministerstvem zdravotnictví," uvedl Farhan. Plánuje také podpořit všechny změny, které zkvalitní a zvýší efektivitu zdravotní péče. "Budu podporovat kroky ministerstva, které povedou k prodloužení délky života," dodal.

Farhan vystudoval lékařskou fakultu v Plzni. Od roku 1994 pracoval jako lékař na interním oddělení, má atestaci I. stupně z vnitřního lékařství. Dvanáct let působil v českých a nadnárodních společnostech v manažerských pozicích se zaměřením na zdravotnictví, pracoval také jako ředitel pro léčebnou péči a strategický rozvoj lázeňského zařízení. V posledních dvou letech byl odborným konzultantem v oblasti zdravotnictví. Kamal Farhan je ženatý, má 2 děti.

Němeček měl v uplynulých měsících spory s předsedou hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem. Naposledy na konci května poté, co Sněmovna zamítla i kvůli hlasům koaličního ANO protikuřácký zákon. ČSSD a lidovci kvůli tomu hovořili o porušení koaliční dohody i o podlehnutí tabákové lobby.

Za hnutí ANO působil jako odborný náměstek pro zdravotní péči prof. MUDr. Josef Vymazal, který však svůj post opustil ze zdravotních důvodů a poté, co se vyostřily problémy s leteckou záchrannou službou.

Farhan působí v současnosti ve firmě European Harbour s.r.o., jež se zabývá podle svých webových stránek službami v oblasti bezpečností práce, překladatelstvím a zajišťuje vzdělávání manažerů.

Zdroj: ČTK

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!