Nemocnice Na Bulovce přechází na eRecepty

O možnostech eReceptů se již několik let diskutuje, přesto tato forma stále není běžnou praxí ve zdravotnických zařízeních. Nemocnice Na Bulovce jako první pražská nemocnice vstoupila do "e" éry a přechází na tzv. eRecepty, které poté pacienti mohou uplatnit v nemocniční lékárně. Pilotní provoz proběhl na dermatovenerologické klinice během června 2016.

Pilotní provoz jsme vyhodnotili a výsledkem byla oboustranná spokojenost, jak pacientů, tak i nemocnice. Proto jsme rozšířili seznam pracovišť, kde se již pacienti s eReceptem setkají také. Připojilo se oční oddělení, neurologie, pediatrie, gynekologie, ORL, infeční klinika a ortopedie,“ sdělila ředitelka nemocnice Andrea Vrbovská a dodala: „Máme smělý plán, aby do konce roku postupně celá nemocnice přešla na eRecepty.“

Podle statistik nejde o plán nerealizovatelný. Sice stále převažují papírové recepty, ale významně stoupá počet předepsaných eReceptů. Od 1. června do 7. července lékaři v Nemocnici Na Bulovce předsali zhruba 13 tisíc receptů, z toho ale už bylo 2103 eReceptů. A jejich počet v průběhu sledovaného období neustále přibýval.

Vyzvednout si léky s elektronickým receptem je pro pacienty nejvýhodnější. Elektronický recept je bezpečný, eliminuje chybovost preskripce a veškeré informace jsou snadno dohledatelné. Léky jsou vydány se všemi odbornými doporučeními, na základě spolupráce ošetřujícího lékaře a magistrů z nemocniční lékárny.

Zdroj: aktualne.cz

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!