Nová ředitelka Úřadu práce ČR

Novou ředitelkou Úřadu práce ČR (ÚP ČR) byla jmenována PhDr. Kateřina Sadílková, MBA. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) našlo novou ředitelku úřadu na druhý pokus. Po prvním výběrovém řízení ministryně práce a sociálních věcí Marksová nikoho nejmenovala, zdůvodnila to nejasnostmi kolem výkladu služebního zákona.

Někdejší ředitelku úřadu Marii Bílkovou odvolala ministryně Michaela Marksová v říjnu 2014. Sadílková dosud působila jako ředitelka liberecké pobočky ÚP ČR a zastupující generální ředitelka centrálního úřadu. V čele úřadu práce stanula už v roce 2011, po dvou měsících se ale rozhodla z funkce odejít.

Sadílková se v roce 2011 stala ředitelkou Úřadu práce ČR po reformě někdejšího ministra Jaromíra Drábka. Vznikl tehdy superúřad s kontaktními místy po České republice. Sadílková se tenkrát do konkurzu přihlásila jako jediná kandidátka.

Do druhého konkurzu se přihlásilo devět lidí. PhDr. Sadílková v rámci řádného výběrového řízení, které probíhalo dle služebního zákona, prokázala nejen odborné znalosti, ale i potřebné manažerské dovednosti. 

Sadílková se chce zaměřit zejména na užší spolupráci a komunikaci s partnery v regionech, cílenou volbu služeb pro konkrétní zaměstnavatele nebo zajištění bezpečnosti jednotlivých pracovišť. Mezi důležité úkoly patří i větší podpora zaměstnanosti s důrazem na nejohroženější skupiny uchazečů, například rodiče malých dětí, mladé lidi do 30 let a lidi před důchodem. Mimo jiné chce, aby úřad zajistil kvalitní výplatu sociálních dávek. 

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!