Ocenění Nemocnice ČR letos putuje do pražských Střešovic

Další čtyři příčky v průzkumu spokojenosti pacientů i personálu ovládla zdravotnická zařízení z jihu Čech. Kromě druhé budějovické a třetí jindřichohradecké nemocnice šlo ještě o nemocnice v Prachaticích a v Písku. Výsledky dnes vyhlásila organizace HealthCare Institute (HCI).

Žebříček HCI hodnotí nemocnice na základě výsledků ve čtyřech klíčových oblastech. V kategorii bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů zvítězila mezi fakultními zařízeními nemocnice v pražském Motole. Z nefakultních zdravotnických zařízení se nejvýš umístila brněnská chirurgická klinika SurGal Clinic. Podle stejného kritéria, ale sledovaného u ambulantních pacientů, zvítězila ÚVN spolu s Domažlickou nemocnicí.

Bezpečí a spokojenost zaměstnanců je podle žebříčku HCI nejvyšší v benešovské nemocnici Rudolfa a Stefanie a v pražské ÚVN. V kategorii finanční zdraví nemocnic zvítězil brněnský Masarykův onkologický ústav.

Titul Skokan roku 2016 získala Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, následovaná Oblastní nemocnicí Náchod a táborskou nemocnicí. Nejkratší dobu čekání z pohledu ambulantních pacientů má podle žebříčku pražský Ústav pro péči o matku a dítě, dále nemocnice v Boskovicích a plzeňská fakultní nemocnice.

Ocenění nejusměvavější nemocnice letos získala motolská nemocnice spolu s klinikou SurGal Clinic. Titul se uděluje na základě odpovědí pacientů na otázku, jak často se na ně personál zařízení při komunikaci usmíval.

Zdroj: ČTK

 
 
Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!