Pacienti z Číny

Dne 27. srpna 2014 se na Ministerstvu zdravotnictví ČR uskutečnilo setkání ministra Svatopluka Němečka s představiteli čínského zdravotnického sektoru. Tématy setkání jsou mj. léčebné pobyty čínských pacientů v českých lázních nebo vznik první kliniky tradiční čínské medicíny v ČR. 

Setkání předchází pražské konferenci Local Leaders Meeting 2014 a China Investment Forum 2014, která proběhne v pátek 29. srpna 2014 ve Španělském sále Pražského hradu. Letošní ročník poprvé hostí také zdravotnický panel.

Setkání s čínskými představiteli probíhá pouhé dva měsíce od ministerské návštěvy Číny.

Jedním z bodů, o kterém během své červnové návštěvy v Číně ministr Němeček jednal s čínskou ministryní zdravotnictví Li Bin, je rozvoj pacientské turistiky. Ministerstvo zdravotnictví ČR v současné době pracuje na konkrétní nabídce, která čínské straně představí možnost organizovat pravidelné léčebné pobyty dětských pacientů z Číny v českých lázních. Dlouhá tradice českého lázeňství má u zahraniční klientely velmi dobré renomé a nabídka léčebných či relaxačních programů pro čínské klienty by českému lázeňství přinesla nezanedbatelné finanční prostředky a návazně podpořila i nová pracovní místa v tomto sektoru.

V současné době již existuje dohoda uzavřená mezi Fakultní nemocnicí Hradec Králové a univerzitou tradiční čínské medicíny a univerzitní nemocnicí v Changsha v provincii Hunan. Cílem tohoto projektu je spolupráce ve výzkumu a moderních léčebných postupech v západní medicíně s využitím poznatků tradiční čínské medicíny. Výsledkem této spolupráce by měl být brzký vznik první kliniky tradiční čínské medicíny v České republice. Otevřený přístup českého zdravotnictví k novým léčebným metodám dokládá i skutečnost, že se MZ ČR na jaře 2015 stane pořadatelem zdravotnického summitu ve formátu 16 + 1, tedy šestnácti zemí střední a východní Evropy a Čínské lidové republiky.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!