Řízením ÚP ČR je pověřena Kateřina Sadílková

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová pověřila řízením Úřadu práce ČR (ÚP ČR) ředitelku Krajské pobočky ÚP ČR Kateřinu Sadílkovou.

Ve funkci bude do doby, než bude na základě výsledku výběrového řízení obsazena pozice generálního ředitele/generální ředitelky ÚP ČR. To se MPSV ČR chystá vyhlásit v co nejkratší době.

Cílem tohoto kroku je zajistit kontinuitu všech činností Úřadu práce ČR odborníkem z řad zkušených zaměstnanců ÚP ČR. Podle ministryně se jedná se o člověka s praxí z oblasti zaměstnanosti. Dále uvedla, že situace v současné době není dramatická, veškeré IT systémy jsou funkční a činnost ÚP ČR není v žádném případě ničím ohrožena.

Bezproblémové fungování ÚP ČR bylo i hlavním bodem jednání, které zorganizovalo vedení Generálního ředitelství Úřadu práce ČR a přizvalo na něj i zástupce MPSV ČR. Všichni účastníci se jednoznačně shodli, že udělají maximum proto, aby zajistili plynulý chod úřadu na všech úrovních.

Kateřina Sadílková pracovala v minulosti v řídících funkcích na MŠMT ČR a MPSV ČR. V roce 2011 působila jako generální ředitelka Úřadu práce ČR. V současné době je ředitelkou Krajské pobočky ÚP ČR v Liberci.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!