Sněm České stomatologické komory

Po skončení sněmu České stomatologické komory, který se konal ve dnech 8. - 9. 11. 2014, uvedl prezident komory Pavel Chrz, že pacienti v zubních ordinacích v roce 2015 nebudou platit regulační poplatky. Žádných dalších změn v platbách by se ale dočkat neměli.

Sněm řešil zejména vnitřní záležitosti komory, rozpočet na rok 2015 či novelu řádu o vzdělávání. Probíral i připravovanou legislativu, žádné usnesení nebo závěr k tomu ale nepřijal.

Poté, co PSP ČR rozhodla, že pacienti nebudou platit poplatky, Chrz předpokládá, že o tom rozhodne i Senát a že novelu podepíše i prezident. Nic jiného se na pacienty nechystá. Žádné jiné úhrady, které by se vyjmuly z veřejného zdravotního pojištění, v roce 2015 nebude. Měnit se nebudou například ani platby za výplně.

Výpadek příjmu z poplatků by měly zubařům podle slibu kompenzovat zdravotní pojišťovny. Pokud se týká ostatní péče, je stomatologická péče dlouhodobě cenově podhodnocena, nejen cena výplní, ale například i dětská péče jako celek.

Chrz také zmínil, že se komora v roce 2014 zabývala asi 154 stížnostmi na zubaře, a to na kvalitu jejich práce, etické chování a na další věci. Stížnosti řeší revizní komise a pokud shledají, že jsou oprávněné, posuzují se dál.

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!