VZP ČR testuje nový portál

Nový portál Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP) testuje nový portál, který má nahradit elektronickou platformu IZIP. Zatím vše nasvědčuje tomu, že by měl být plně zprovozněn podle plánu k 1. lednu 2016.

Smlouvu se společností IZIP na provozování portálu pro komunikaci s lékaři a plátci VZP vypověděla k 30. červnu 2015. Vzhledem k půlroční výpovědní lhůtě bude spolupráce v této oblasti ukončena na konci roku. Ukončení smlouvy ale neznamená konec majetkové účasti pojišťovny ve společnosti IZIP. VZP vlastní 51 procent akcií IZIP.

Nové internetové stránky včetně portálu vyvíjejí zaměstnanci VZP, interně by měl být zajištěn i jejich provoz. Hlavním účelem je snížení nákladů, a to ze současných 72 milionů korun ročně na dvanáct milionů.

Nynější portál využívá téměř 100.000 zdravotnických zařízení, plátců pojistného, státních úřadů, exekutorů a pojištěnců. Lékaři přes něj posílají měsíční vyúčtování poskytnuté péče, zaměstnavatelé přihlašují a odhlašují zaměstnance a posílají přehledy o platbách pojistného.

Nový portál by měl nabídnout obdobné funkce. V budoucnu by měl být dostupný i na mobilních zařízeních. Ambicí VZP je zpřístupnit moderní mobilní aplikací přístup k takzvanému účtu pojištěnce, tedy k základním službám, které byly ze strany klienta čerpány. Termín, kdy by tato služba mohl být k dispozici, zatím není určen.

Kategorie: 
Témata: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!