Zastupitelé schválili strategii středočeského zdravotnictví

Středočeští zastupitelé schválili na druhý pokus strategii rozvoje krajského zdravotnictví do roku 2020. Zhruba dvousetstránkový materiál kritizovala opozice. Podle ní je zpracovaný jen formálně, nelíbilo se jí ani to, že kraj za vypracování analýzy zaplatil externí firmě 1,6 milionu korun bez DPH.

Podle zástupců koalice ČSSD a KSČM je zpracovaná strategie prospěšná a obsahuje ucelený pohled na problematiku. I zastupitel za KSČM Pavel Posolda ale uvedl, že její pořizovací cena podle jeho názoru neodpovídá odvedené práci, byť jsou autory studie specialisté. Podle něj je možné, že se tím bude ještě zabývat krajský kontrolní výbor.

Na předchozím jednání zastupitelstva nebyl materiál, využitelný při čerpání peněz z evropských fondů, schválen. Podle předsedy krajského zdravotnického výboru Stanislava Holobrady (ČSSD) do něj byly proto doplněny připomínky krajských nemocnic.

Opozici ale přijde stále nedostatečný. Zastupitel za STAN Vít Rakušan míní, že například vůbec neuvádí, které obory je vhodné rozvíjet v krajských nemocnicích a které naopak přenechat pražským zařízením.

Zdroj: ČTK

Kategorie: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!