Zdravotnická skupina AGEL

Zdravotnická skupina AGEL v roce 2014 zvýšila tržby o čtyři procenta na 12,03 miliardy korun. Konsolidovaný zisk skupiny bez menšinových podílů vzrostl z předchozích 605 milionů na 630 milionů korun.

Zdravotnická skupina AGEL v roce 2014 navýšila poskytovanou zdravotní péči ve všech základních ukazatelích, tedy v počtu ambulantně ošetřených i hospitalizovaných pacientů a počtu operací ve svých zařízeních.

AGEL rovněž pokračoval v investicích do modernizace technologií, obnovy zdravotnických prostředků a přístrojové techniky. Například investice do stavebních úprav a nákupu přístrojového vybavení Nemocnice Nový Jičín přišla na více než 200 milionů korun. Celkový objem investic dosáhl hodnoty téměř 800 milionů korun.

V roce 2015 investiční plán AGEL počítá například s rekonstrukcí operačních sálů Vítkovické nemocnice, investicemi do medicínských technologií a dostavby Nemocnice Nový Jičín a komplexní technologickou obnovou Kardiologického centra v Pardubicích.

AGEL provozuje v Česku několik nemocnic a zdravotnických zařízení, především v oblasti Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Od roku 2006 působí prostřednictvím své dceřiné společnosti i na Slovensku. Jediným vlastníkem je podnikatel Tomáš Chrenek, který v roce 2014 odkoupil čtvrtinový podíl Martina Polacha.

Kategorie: 
Témata: 
Hodnocení: 

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!