2. česko-slovenský konzultační den k důchodům

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenská Sociální pojišťovna pořádají 2. česko-slovenský konzultační den k důchodům.

Termín: 14. 10. 2014, 9:00
Místo: Okresní správa sociálního zabezpečení Hodonín, Národní tř. 3200/38

Lidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice i na Slovensku, budou mít možnost informovat se na své důchodové nároky z obou států.

Cílem tohoto konzultačního dne je informovat občany, kteří získali doby důchodového pojištění na území České i Slovenské republiky, o tom, jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak mají postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k tomu potřebují, a také poskytnout další užitečné informace.

Historicky první česko-slovenský konzultační den se konal v Bratislavě dne 2. 4. 2014. Tato forma konzultací navazuje na tradici úspěšných česko-německých a česko-rakouských konzultačních dnů, které ČSSZ ve spolupráci se zahraničními partnery pořádá již řadu let a o které mají klienti velký zájem. Jejich cílem je zprostředkovat lidem, kteří pracovali či pracují v těchto státech, potřebné informace z oblasti důchodového pojištění.

Kategorie: 
Témata: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!