Festival Mezi ploty

Festival Mezi ploty se uskuteční 4. a 5. října 2014 v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Kromě hudby nabídne i veřejnou sbírku na pomoc duševně nemocným.  Její výtěžek pomůže Nadaci Bona s vybudováním počítačového pracoviště, kde se budou pacienti, zejména lidé trpící schizofrenií, učit pracovat s grafickými programy a získávat dovednosti, které jim pomohou s návratem do běžného život.

Organizátoři akce mají tentokrát větší ambice, než jen nabídnout návštěvníkům výjimečné kulturní zážitky. Chtějí také otevřít volnou komunikaci o problémech duše a nenásilně nabídnout pomoc všem, kteří zažívají stres, napětí, úzkost, duševní krizi nebo jen těžké životní období.

Česká televize (ČT) den před festivalem odvysílá prodloužené vydání pořadu Hyde Park, kde budou s diváky komunikovat a nabízet pomoc přední odborníci pod vedením ředitele nemocnice Bohnice Martina Hollého.

Na festivalu Mezi ploty vystoupí například Tomáš Klus, Lou Fanánek Hagen se skupinou Tři sestry, Čechomor, Ewa Farna, Sto zvířat, Čoko voko, Michal Horáček s programem Český kalendář, Lenka Filipová, Lenny, Celeste Buckingham, Michal Malátný ze skupiny Chinaski, Laco Déczi, Pavel Šporcl, Ha divadlo, Anna Polívková s duem Aniby a další.

ČT v první den festivalu 4. října 2014 také odvysílá záznam setkání herečky Dejvického divadla Simony Babčákové s jejími kolegy, kteří sami překonali různé životní pády nebo psychické potíže.

Festivalu se zúčastní i psychiatři a psychologové, kteří návštěvníky osloví krátkou přednáškou. Budou s nimi také komunikovat o tom, jak poznat, kdy je vhodné vyhledat odbornou pomoc, a kde takovou pomoc můžou najít.

Návštěvníkům festivalu se poprvé otevře i kostel bohnické nemocnice, kde se představí především interpreti, kteří přinášejí výraznou osobní uměleckou výpověď, například Dan Bárta & Robert Balzar trio či Vladimír Václavek.

Akce Mezi ploty je nejen hudebním, ale i divadelním festivalem. Proto nebude chybět ani divadelní scéna v Divadle Za plotem, kde zahraje HaDivadlo, divadlo VOSTO5, hudebně divadelní duo Aniby s Annou Polívkovou nebo domácí Bohnická divadelní společnost.

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!