III. Mezinárodní veletrh pracovních příležitostí

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Ostravě a EURES (Evropské služby zaměstnanosti) pořádají III. Mezinárodní veletrh pracovních příležitostí.

Termín: 8. 4. 2014 od 10 do 17 hodin

Místo: Hotel Clarion Congress v Ostravě

Zaměstnavatelé z celé České republiky a zahraničí, nabídnou práci všem, kteří ji právě hledají nebo chtějí změnit místo. Návštěvníkům veletrhu budou k dispozici zástupci celkem 36 vystavovatelů z řad přímých zaměstnavatelů, institucí a pracovních agentur.

Veletrh je určen studentům, absolventům, nezaměstnaným a ostatním zájemcům o práci v ČR a zemích EU a Evropského hospodářského prostoru. Během akce budou lidé moci využít osobního kontaktu se zaměstnavateli a dozvědět se tak co nejvíce podrobností o konkrétní pozici.

Pracovní příležitosti nabídnou nejen firmy z ČR (především z Moravskoslezského kraje), ale i zaměstnavatelé z Nizozemska, Velké Británie, Německa, Irska, Polska, Norska a Dánska. Nabídku doplní také stáže pro studenty. Zájemci o práci v zahraničí budou mít možnost absolvovat přijímací pohovor přímo na místě. Na většinu pracovních míst bude jedním z hlavních požadavků komunikativní nebo základní znalost anglického či německého jazyka.

Účastníkům budou k dispozici také zástupci veřejných služeb zaměstnanosti (EURES) z Irska, Norska, Polska, Švédska, Slovenska, Francie, Španělska, Nizozemska, Dánska, Slovinska, Chorvatska a česko-polsko-německého přeshraničního partnerství EURES-TriRegio. Zájemcům poskytnou veškeré informace o životních a pracovních podmínkách v konkrétní zemi, situaci na tamním trhu práce nebo možnostech zaměstnání.

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Jedná se o tzv. informační a poradenský systém, který podporuje pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého na volný pohyb pracovních sil. Česká Republika se do systému EURES zapojila v roce 2004 současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován do veřejných služeb zaměstnanosti, 1. dubna 2011 byla tato agenda přesunuta z Ministerstva práce a sociálních věcí na nově vzniklou instituci Úřad práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny, asistence při náborech pro zaměstnavatele a aktualizace informací a ověřených volných pracovních míst na národním a evropském portálu EURES.

 

Příloha zprávy: 
Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!