Pražské evropské dny interní medicíny (PEDIM)

Pražské evropské dny interní medicíny (PEDIM) pořádá Česká internistická společnost ČLS JEP ve spolupráci s mezinárodními organizacemi.

Termín: 18. - 20. 9. 2014
Místo: Hotel Diplomat, Evropská 15, Praha 6

Podle vyjádření předsedy České internistické společnosti prof. MUDr. Richarda Češky, CSc. chce Česká internistická společnost ČLS JEP navázat na kongres Evropské federace interní medicíny (EFIM), který organizovala v roce 2013.

Podařilo se oslovit špičkové odborníky z jednotlivých oblastí vnitřního lékařství. Z Austrálie přijede profesor Philip Barter, který je předsedou International Atherosclerosis Society. Podobně zaměřený je Antonio M. Gotto, bývalý prezident American Heart Association. V oblasti hypertenze přijede profesor Peter M. Nielsson, sekretář Evropské společnosti pro hypertenzi, v oblasti endokrinologie profesor Klaus Parhofer z Mnichova. Z Francie dorazí Jean‑Charles Fruchart, specialista na reziduální riziko, kterého mnoho lékařů bude znát z jeho častých návštěv České republiky. Další významnou osobností je profesor Florian Lordick, pojem pro onkology. Zúčastní se i významní čeští přednášející, například prof. Petr Widimský. Ze Slovenska se zúčastní profesorka Ivica Lazurová, předsedkyně Slovenské internistické společnosti.

Přednášky jsou tradičně zajištěny jednotlivými odbornými společnostmi, které garantují výběr témat a přednášejících tak, aby probíraná témata byla odrazem problémů v klinické praxi. Sesterská sekce a účast mladých internistů obohacují program se stoupající účastí, ale hlavně úrovní. Firemní sympozia budou součástí odborného programu.

Na PEDIM proběhne speciální workshop, zaměřený na familiární hypercholesterolémii. Těžší formy této poruchy bude možné nejen léčit novými léky, ale dostat je i pod kontrolu. Cílem workshopu je pomoci při tvorbě společného nadnárodního screeningového programu pro vyhledávání těchto pacientů.

Více informací, program, registrace na http://www.pedim2014.org/

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!