Veletrh práce Profesia days

Veletrhu práce Profesia days se zúčastní 104 vystavovatelů se širokou nabídkou volných pracovních míst v průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, maloobchodu, zdravotnictví nebo třeba IT společnostech, a to z celé Evropy. Dále je připraveno 116 přednášek a workshopů.

Termín: 22. – 23. 10. 2014
Místo: Výstaviště v Letňanech, Praha

Akce se koná už počtvrté a v prvních třech ročnících se jí zúčastnilo 274 zaměstnavatelů. V roce 2014 zamíří do Prahy vystavovatelé a zástupci sítě EURES z celé Evropy. Zastoupena bude i Česká republika. Svůj stánek bude mít na místě také Úřad práce ČR.

Mezinárodní veletrhy práce nabízejí výbornou příležitost k neformálnímu setkání zájemců o práci v zahraničí a samotných zaměstnavatelů. Uchazeči mají hned na místě možnost otestovat si svou znalost cizího jazyka a ověřit si, zda se jejich představy o práci v cizině shodují s požadavky tamních zaměstnavatelů.

Během přednášek a workshopů se lidé například dozvědí, jak se připravit na přijímací pohovor, co obnáší práce v zahraničí, které profese jsou nejžádanější, kde získají potřebné doklady, jak se dostat na pohovor a uspět nebo jak budovat svou osobní značku. Budou si také moci otestovat znalost cizího jazyka či počítačové schopnosti.
Navíc mohou návštěvníci přímo na veletrhu, v neformální atmosféře, absolvovat eventuální přijímací pohovor. A to bez zbytečného napětí a stresu.

Své zástupce bude mít na akci i Česká správa sociálního zabezpečení. Lidé se jich budou moci ptát na věci související se sociálním pojištěním. Dozvědí se, jaké doby se započítávají do doby důchodového pojištění a kdy mohou čerpat dávky nemocenského pojištění.

V roce 2014 se veletrhu zúčastní 18 výrobních podniků od automobilových dodavatelů, přes výrobce digitální bezpečnosti, potravinářské nebo strojírenské společnosti, betonárky, až po společnosti nabízející řešení pro optická média nebo leteckou dopravu. Jako obvykle přijíždějí zaměstnavatelé z maloobchodu, kteří hledají nejen lidi do prodejen, ale i specialisty na své centrály. Jazykové schopnosti uplatní zájemci o novou práci u center sdílených služeb a nadnárodních společností. Mezi vystavovateli budou banky a finanční domy, logistické firmy nebo IT společnosti. Vstup na veletrh i odborný program je ZDARMA.

V rámci sítě EURES, která je zájemcům k dispozici v celé EU, funguje 900 poradců. Celkem 16 z nich působí v České republice. Lidé se na ně mohou obracet s dotazy týkajícími se nejen práce v zahraničí, ale také životních podmínek. Pracovní místa, která zaměstnavatelé přes EURES nabízejí, jsou prověřená a minimalizuje se tak možnost podvodu.

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Jedná se o tzv. informační a poradenský systém, který podporuje pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého na volný pohyb pracovních sil. Česká Republika se do systému EURES zapojila v roce 2004, současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován do veřejných služeb zaměstnanosti. Dne 1. dubna 2011 přešla tato agenda z Ministerstva práce a sociálních věcí na nově vzniklou instituci Úřad práce ČR. Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny, asistence při náborech pro zaměstnavatele a aktualizace informací o ověřených volných pracovních místech na národním a evropském portálu EURES.

Kategorie: 
Hodnocení: 
5

HaSIM newsletter

Mějte přehled o našich novinkách!